برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان

به گزارش وبلاگ شکلاتی، سرپرست اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کردستان گفت: به منظور حفظ حقوق شهروندی، از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری جلوگیری می گردد، از مردم انتظار داریم از این تورها استفاده نکنند.

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کردستان، اسماعیل مریوانی سه شنبه 3 تیر 99 گفت: متاسفانه اخیراً شاهد فعالیت بعضی تورهای گردشگری غیرمجاز در فضای مجازی هستیم، به منظور اینکه حقوق استفاده کنندگان تضییع نگردد، با قاطعیت از فعالیت آن ها در سطح استان جلوگیری خواهد شد.

او اضافه کرد: طی سال گذشته چهار پرونده برای برگزارکنندگان تورهای غیرمجاز تشکیل شد که برای سه پرونده محکومیت های پرداخت جزای نقدی و قطع فعالیت دائم در برگزاری تورهای گردشگری صادر شد.

سرپرست اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کردستان اظهار کرد: در تورهای غیرمجاز هیچ خدمات استاندارد و مناسبی به شرکت کنندگان در تور داده نمی گردد. اگر حادثه ای رخ دهد نمی توان بیمه و پرداخت خسارت یا بروز سرقت و… را پیگیری کرد، به همین دلیل مسائل جدی برای برگزارکنندگان و شرکتکنندگان در تور ایجاد خواهد شد.

او اضافه کرد: در سه ماهه بهار 99 نیز دو مورد شکایت به اداره کل استان ارجاع داده شد که برای تأمین حقوق شهروندی با همکاری نیروی انتظامی و پلیس فتا به آن ها رسیدگی و پرونده برای اعمال قانون به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.

مریوانی گفت: انتشار آگهی در فضای مجازی دلیلی بر معتبر بودن عامل تبلیغ کننده نیست، تورهای مسافرتی دارای مجوز، تعیین هستند و لیست و تعیینات کامل آن ها نیز در معاونت امور گردشگری و سرمایهگذاری استان ثبت شده است.

او در ادامه اضافه کرد: به منظور جلوگیری از فعالیت این افراد، علاوه بر همکاری ارگان های نظامی و انتظامی از تمامی آحاد مردم درخواست می گردد در صورت مشاهده، مراتب را به اداره کل استان اطلاع دهند.

منبع: توریسم آنلاین

به "برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید