ضرورت توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی

به گزارش وبلاگ شکلاتی، رئیس جهاد کشاورزی استان گفت: توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری بخش کشاورزی در چهارمحال و بختیاری لازم است.

ضرورت توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی

به گزارش وبلاگ شکلاتی به نقل از مهر، ذبیح الله غریب، در گفت و گو با وبلاگ شکلاتی اظهار کرد: توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در استان لازم است، چهارمحال و بختیاری در توسعه بخش های مختلف کشاورزی پیروز عمل نموده است و هم اکنون این استان یکی از استان های برتر کشور در فراوری محصولات کشاورزی است.

وی اعلام کرد: نبود صنایع تبدیلی از مهمترین مسائل در این استان در بخش کشاورزی به شمار می رود.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی زمینه کاهش ضایعات بخش کشاورزی، افزایش ارزش افزوده و افزایش اشتغال در سطح استان می گردد.

غریب ادامه داد: هم اکنون توسعه صنایع فرآوری در این استان از مهمترین اهداف مسئولان است و جذب سرمایه گذار در این بخش مور توجه قرار گرفته است.

وی گفت: در سال گذشته 13 فقره پروانه بهره برداری صنایع تبدیلی کشاورزی در استان صادرشده است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: این تعداد پروانه با سرمایه گذاری بالغ بر 280 میلیارد و 261 میلیون ریال درزمینه فراوری و بسته بندی محصولات کشاورزی صادرشده است.

وی ادامه داد: واحد صنایع فرآوری با ظرفیت 26 هزار و 370 تن راه اندازی می گردد، با بهره برداری از این واحدهای فراوریی زمینه اشتغال 123 نفر در این استان فراهم شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ضرورت توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توسعه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید