کلیسای سدلک؛کلیسایی که با 4هزار جمجمه و استخوان انسان تزیین شده، عکس

به گزارش وبلاگ شکلاتی، حتما با خواندن تیتر این مطلب جا خوردید؟ با دیدن عکس های بیشتری از این کلیسا بیشتر تعجب خواهید کرد و شاید هم کمی بترسید!

کلیسای سدلک؛کلیسایی که با 4هزار جمجمه و استخوان انسان تزیین شده، عکس

نمای بیرونی کلیسای Sedlec Ossuary؛ با معماری سبک گوتیک؛ در حومه شهر کوتنا هرا جمهوری چک؛ بسیار عادی و طبیعی است. اما وقتی به زیرزمین آن پا می گذارید؛ ممکن است بدن تان عرق سرد کند و چند لحظه ای بی حرکت بایستید. هزاران جمجمه و استخوان؛ در نمای ورودی درب کلیسا کار شده است.

داستان این کلیسا و اسکلت ها چیست؟

در قرن سیزدهم میلادی، گورستان سدلک مکانی محبوب و مقدس برای خاک سپاری مردگان در اروپای مرکزی بوده است. هزاران نفر در اواسط قرن چهاردهم بر اثر بیماری طاعون و همین طور جنگ های صلیبی یا درگیری های محلی کشته شده و در این گورستان به خاک سپرده می شوند.

در سال 1400 میلادی؛ تصمیم گرفته می شود در این گورستان یک کلیسا بنا شود. هنگامی که خاک گورستان کنده و گودبرداری می شود؛ هزاران استخوان و اسکلت بدن انسان یافت می شود. ظاهرا این اسکلت ها و استخوان ها در سرداب و شیروانی کلیسا جمع آوری و نگه داری می شوند تا در سال 1511 یا پس از آن، یک راهب نیمه کور به سرش می زند که این استخوان ها را برای تزیین کلیسا استفاده کند.

در ادامه، در حوالی سال های 1870 میلادی، منبت کاری به نام فرانتیشک رینت کار راهب قرن شانزدهم را کامل کرده و سراسر کلیسا را با استخوان های باقیمانده تزیین می کند. عکس هایی از این کلیسا را می توانید در زیر مشاهده کنید:

این نیایشگاه کوچک مسیحیان کاتولیک در طبقه زیرین یک گورستان واقع شده است:

تخمین زده می شود در بنای این کلیسا از 4 تا 7 هزار استخوان انسان استفاده شده باشد:

این استخوان ها از کجا آمده اند؟ از گورستان کنار این کلیسا و انسان هایی که بر اثر طاعون یا جنگ های صلیبی در آن جا به خاک سپرده شده اند:

جالب است استخوان ها سفید و سالم هستند و هیچ گونه فرسودگی مشاهده نمی شود:

سالیانه حدود 200 هزار گردشگر از این مکان بازدید می کنند و یکی از مراکز مهم گردشگری کشور چک است:

گفته می شود در طاعون سراسری و فراگیر قرن چهاردهم میلادی اروپا نزدیک به 30 هزار نفر فوت می کنند و در جنگ های صلیبی نیز 10 هزار نفر دیگر کشته می شوند و اکنون اسکلت ها و استخوان هایشان اینجا هستند:

البته، در طول چندین قرن ساخت و تزیین این کلیسا با استخوان های انسان؛ از اسکت مردگان دیگر دفن شده در گورستان سدلک نیز استفاده شده است:

فرانتیشک رینت منبت کاری که در سال 1870 استخدام می شود تا کلیسا را با استخوان ها تزیین کند؛ ابتدا این استخوان ها را تمیز و سفیدکاری می کند:

در ورودی ها بیشتر از جمجمه ها استفاده شده است و هرچه بیشتر به داخل کلیسا می روید؛ استخوان های دست و پا یا مفصل ها دیده می شوند:

لوستر استخوانی آویزان شده از سقف این کلیسا نیز دیدنی و شگفت انگیز است:

در سراسر اروپا مکان های مقدس و کلیسا های زیادی یافت می شود که از اسکلت و استخوان انسان ها ساخته و تزیین شده اند، ولی این کلیسا از همه دیدنی تر است:

منبع: گردشبان

به "کلیسای سدلک؛کلیسایی که با 4هزار جمجمه و استخوان انسان تزیین شده، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای سدلک؛کلیسایی که با 4هزار جمجمه و استخوان انسان تزیین شده، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید